SHAKHZODA YUSUFOVA

Shakhzoda Yusufova

Merhaba nasılsınız, nasıl gidiyor hayat,  umarım her şey yolundadır.  Size çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde buralardayım.  Çok emeğiniz var.  Beni sorarsanız ben çok iyiyim burada.  Çok güzel buraları ve sizin için bir kaç fotoğraf çektim. Bu hepsi değil sonrada devamlı bundan daha güzel fotoğraflar göndereceğim.

 

Okula gelirsek, ISE çok güzel okul,  öğretmenler de  çok  iyi,  dersler eğlenceli geçiyor.

 

Çalıştığım kafe merkezde, yürüyerek gidebiliyorum. Take away yemekleri kutulara yerleştiriyoruz. Saatlik 10.10 euro kazanıyorum, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri – haftada 30-40 saat- çalışıyorum. İş arkadaşlarım ve patronum çok iyi insanlar her konuda bana yardımcı oluyorlar ve işi öğretiyorlar.

 

Kaldığım ev merkeze yakın, okuluma ve işime yaklaşık 10-15 dakika mesafede, böylelikle otobüse binmeme gerek kalmıyor. Ev arkadaşlarımla da gayet güzel anlaşıyoruz. Hepsi çok yardımseverler. Onlarla pratik yaptıkça İngilizcem daha da gelişti. Evime aylık 380 Euro ödüyorum.

 

Eskisine nazaran daha rahat İngilizce konuşuyorum, hata yapmaktan korkmadan ve çekinmeden daha rahat pratik yapıp, dilimi geliştiriyorum. Okulda Türk arkadaşlarım var ama onlarla da İngilizce konuşuyoruz.

 

Hepsi sizin sayenizde oldu, çok emeğiniz var. Benim yardımcı olabileceğim bir konu olduğunda elimden geldiğinde yardımcı olurum.

 

Bir seneye uzatmayı düşünüyorum, burayı çok sevdim ve çok mutluyum.

 

Shakhzoda Yusufova

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Uluslararası İlişkiler Öğrencisi